FRANC IVANČIČ

Franc Ivančič, rojen 1939. leta, se je atletiki predal že kot tekmovalec. Leta 1956 je začel trenirati pri Železničarskem športnem društvu v Mariboru. Kot mladinec je tekel na srednjih progah, v takratni Jugoslaviji je bil drugi na 3000 metrov in tretji na 1500 metrov. Svoje največje rezultate je dosegel v maratonu, saj je leta 1968 v Celju tekel slovenski državni rekord, ki je takrat znašal 2 uri in 33 minut.

Še v času aktivne atletske kariere je leta 1962 opravil tečaj za atletskega trenerja. Leta 1973 se je preselil na Ptuj in leto za tem priključil atletskemu klubu kot trener, v začetku devetdesetih pa je bil tudi njegov predsednik. V svoji 34-letni trenerski karieri je treniral številne atlete, med katerimi najuspešnejši je bil olimpijec in večkratni slovenski ter jugoslovanski rekorder Mirko Vindiš. Leta 2008 mu je Atletska zveza Slovenije izkazala spoštovanje in mu na Posvetu atletskih trenerjev podelila priznanje za dolgoletno uspešno delo Zlato trenersko značko.

Namenite del dohodnine